Jsem máma tří dětí, která se rozhodla to mít jinak, než jak to má většina rodin

     Když jsem ještě neměla děti, měla jsem mnoho aktivit. Různé sporty (jízda na koni, cyklistika, lezení), cestování, studium cizích jazyků, četla jsem stále nějaké nové knihy, jezdila jsem do hor i k moři. Vždy pro mě byly důležité zážitky, prožitky, nová místa, dobrodružství, láska k přírodě, ale také pomoc druhým a empatie... 
 
     Nyní je nás pět: já, můj muž Vláďa, nejstarší syn dobrodruh a domškolák Toník, prostřední éterická Alenka a nejmladší samorost Maruška. 

     A s dětmi se to všechno dost změnilo. Člověk se naučí mnoho nového, kromě trpělivosti, která mi někdy trochu chyběla, jsem se naučila vnímat svět jinak. S dětmi se navzájem učíme nové věci. Já jim ukazuji, jak je fajn se rozvíjet v činnostech, které je baví a jak si užít i to, co je zrovna úplně nerajcuje. To, co máme rádi, děláme a prožíváme společně. Často je to legrace, někdy trochu nervy, ale stále jsou to ty prima věci: zážitky, cestování, dobrodružství, dobré čtení, láska k přírodě i k sobě samému, poznání, sporty, vaření, lumpárny, malování, tvoření a mnoho dalšího.